Losowy

Firmy dla wolontariuszy

Wspólnie z Fundacją Training Projects zapraszamy do zgłaszania się w akcji „Przedsiębiorcy wspierają wolontariat”. W ramach naszego projektu pracownicy firm mają niecodzienną szansę wygrać w konkursie nieodpłatne kursy zawodowe – jako upominek w rewanżu za oferowaną przez ich firmę dobroczynność. Na razi

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenia dla jednostek non profit

Data publikacji: 05.06.2018
Autor: admin

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Teraz masz szansę ubiegać się o treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Mimo, że instytucje działające non profit prowadzą niezwykle interesujące projekty i zatrudniają do nich zmotywowanych działaczy, to brak im eksperckiego przygotowania z zakresu zarządzania. A na szkolenia najczęściej ich nie stać.

Coachowie z Fundacji Training Projects chcą wolontariuszom pomóc.  Przedstawicieli działających w tzw. sektorze NGO zapraszają na bezpłatne szkolenia z różnych dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy którym taka pomoc jest potrzebna  mogą zapisać się na warsztaty kontaktując się pod e-mailem [email protected] 

Rejestrować się mogą działające oficjalnie instytucje, jak również indywidualni działacze.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Brak jest jakichkolwiek opłat, jednakże beneficjenci powinni zapewnić miejsce prowadzenia warsztatu – np. zaprzyjaźniony hotel czy miejska biblioteka. 

Jakie tematy szkoleń są dostępne?

zarządzanie projektem w jednostkach niedochodowych

przywództwo w zespole wolontariuszy – rola i zadania lidera

komunikacja w organizacji

kreatywność w trzecim sektorze

jak pozyskać sponsora i darczyńcę

marketing i promocja organizacji

asertywna komunikacja

zarządzanie czasem w organizacji niedochodowej

zarządzanie przez cele 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Akcja Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski składac można w dowolnym czasie. Jednak trenerzy nie gwarantują pomocy szkoleniowej wszystkim chętnym. Kryterium jest pula dostępnych w danym kwartale miejsc a także jakość aplikacji. 

- Zależy nam by wolontariusze byli równie profesjonalni jak menedżerowie w biznesie – wyjaśnia Iwona Piga, trener w Fundacji. – Liczymy na to, że prowadzone przez wolontariuszy projekty będą bardziej efektywne, nawet w poczatkujących organizacjach. Tam pomoc doradcza i nauka są często potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. Niejednokrotnie widzimy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie potrafią tych pieniędzy ugryźć. Chcemy choć spróbować trochę to zmienić.  Tagi: